Kurumsal

Eczacıbaşı Girişim, Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu’nda yer almaktadır. Satış-dağıtım, marka yönetimi, üretim ve ev dışı tüketim alanlarında faaliyet göstermektedir. 1978 yılında kurulan Eczacıbaşı Girişim, faaliyetine farklı Eczacıbaşı kuruluşlarının tüketim ürünlerinin satış ve dağıtımını yaparak başladı. 

Sonraki yıllarda Eczacıbaşı Holding’e ait tüketim markalarının yönetimini üstlendi. Grup dış kuruluşlarla yapılan dağıtım anlaşmaları çerçevesinde hizmet portföyünü genişletti.

2007’de kurulan üretim tesisi ile kişisel ve endüstriyel temizlik ürünlerinin üretimine başladı.

Eczacıbaşı Girişim bugün; temizlik kağıtları, kişisel temizlik ve bakım ürünleri, kuaför ürünleri, insektisitler, cinsel sağlık, ev temizleme ve bakım ürünleri, endüstriyel temizlik ve gıda ürünleri kategorilerinde faaliyet gösteriyor. 

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu markaları ve grup dışı firmalarla yaptığı dağıtım anlaşmaları kapsamında toplam 49 marka ve 1800'ün üzerinde ürün çeşidine sahiptir.

Bu özelliği ile Türkiye'de en fazla perakende ve ev dışı tüketim noktalarını kapsayan hızlı tüketim ürünleri kuruluşlarından biridir. 

 

Dağıtımını yaptığı 20 ürün kategorisinin 10'unda lider konumdadır.

Eczacıbaşı Girişim’in başarısının alt yapısını; kuruluşun pazardaki geçmişi, satış başta olmak üzere deneyimli ve genç ekibi, gelişen tüketim ürünleri pazarındaki dinamik yaklaşımı oluşturur. 

Eczacıbaşı Girişim 267 kişilik ekibi ve bölgesel olarak yapılanmış 147 kişilik satış kadrosu ile satış-dağıtım, marka yönetimi, üretim ve endüstriyel kanalda lider konumdadır.