İnovasyon ve Sürdürülebilirlik

İnovasyon

“Tüketiciye değer katan ve organizasyonlara kar ettiren her yeni fikir bir inovasyon’dur”

Eczacıbaşı Girişim, Eczacıbaşı Topluluğu’nun öncü inovasyon yaklaşımına paralel olarak inovasyonu rekabetçi avantaj yaratacak bir kurum kültürüne dönüştürmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır. 

Farklı methodlar kullanılarak, farklı fonksiyonlardaki çalışanların bir araya gelmesi ile düzenli olarak ürün ve süreç inovasyonları yapılmaktadır.

İnovasyon, Eczacıbaşı Girişim’in tüm iş süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. 2006 yılından beri düzenlenen Eczacıbaşı Topluluğu İnovasyon Buluşması’nda, son yıllardaki iş yapma şekli ve yaklaşımı ile Eczacıbaşı Girişim farklı kategorilerde birden çok proje ile aday gösterilmektedir. Bu alanda kazanılan ödüller de başarının meyvesidir.

Yenilikçi projelerden bazıları:

  • Türkiye’nin ilk bitki özlü sinekkovan losyonu: Defans Bitki Özlü
    Türkiye’nin ilk mikrokapsüllü böceksavarı: Detan maxi

 

Sürdürülebilirlik

Eczacıbaşı Girişim, “Tüm insanların yaşam standartlarını ileriye taşıyacak en güvenilir ve en sağlıklı ürünleri her gün daha çok kişi ile buluşturmak” temel amacı doğrultusunda sürdürülebilirlik çalışmalarını yürütmektedir.

Bu alandaki çalışmalar ekonomik, çevresel ve sosyal olmak üzere Sürdürülebilir Kalkınma’nın üç eksenini kapsar. Ürün inovasyonları ile çevresel ve sosyal sürdürülebilirliği sağlamak ana politikalar arasındadır. 

O.K., kondom kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile sürekli olarak doğum kontrol yöntemleri ve cinsel hastalıklar konusunda sivil toplum kuruluşları ile birlikte toplumun bilinçlenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.